כספומטים לביטקוין קמים בתקופה האחרונה כפטריות אחרי הגשם וזה ממש לא מפתיע, קניה ומכירה של ביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים הפכה לתופעה נפוצה ממש, והישראלים כמו הישראלים בוחרים להיות הראשונים שלוקחים חלק במהפכה הכלכלית החדשה.
אנשים רבים מעוניינים להיות חלפני ביטקוין ולהציב כספומטים ברחבי המדינה שמשמשים להמרת פיאט במטבעות הדיגיטליים השונים.
מה זה AMTs לביטקוין? איך מייבאים את זה? ולמה דרוש ליווי משפטי מקצועי לתהליך? הכל בכתבה הקצרה שלפניכם.

 

מה זה AMTs ביטקוין?
אלו כספומטים לחילופי מטבע פיאט (שקלים או דולרים) במטבעות דיגיטליים.
בדיוק כמו שאתם מכירים כספומטים רגילים, גם פה מדובר באותו התהליך, ישנה מכונה שאליה אנו מכניסים את השקלים ובתמורה מקבלים את הביטקוין ישירות לארנק הדיגיטלי.

 

איך מרוויחים מזה?
החברות שעומדות מאחורי הכספומטים בד”כ גובות עמלה מכל משיכה או הפקדה לכספומט.
לדוגמא, אם מחיר הביטקוין בעת הקניה מהכספומט עומד על עשרת אלפים שקלים, בעלי הכספומט מתכנתים את המכונה שתמכור את הביטקוין בעשרת אלפים שקלים פלוס עמלה שאותה מרוויחים מפעילי הכספומט.

 

איך זה עובד?
ברוב המקרים פתיחת כספומט ביטקוין עובד כך שהכספומט מחובר בעזרת API לבורסות המסחר השונות ורוכש מהן ישירות את הביטקוין ברגע שהלקוח מבקש למשוך ביטקוין מהכספומט.
התהליך הינו תהליך אוטומטי לחלוטין, והמחיר של הביטקוין מתעדכן ישירות מהבורסה עצמה, כך שלמפעיל הכספומט לא נדרשת עבודה בזמן הפעלת הכספומט.

 

במקרים נוספים, מפעילי הכספומט מפקידים ביטקוינים מראש לתוך המכונה, ומוכרים אותם כאשר הציבור מעוניין לקנות.

 

האם זה חוקי?
החוק בישראל עדיין אינו ברור לגבי מפעילי כספומט הביטקוין, אך מתקדים משפטי שנקבע לחברת החלפנות bits of gold קבע בית המשפט כי אסור לבנק לאומי לחסום את חשבון מפעיל הכספומט.
ישנם קשיים רבים שמטילים הבנקים בישראל על חברות המעוניינות להפעיל כספומטים או להיות חלפני ביטקוין, והרשויות אינן עושות ליזמים את החיים קלים.
משום שהחוקיות בעניין פתוחה לדיון עורכי הדין לביטקוין עובדים על הנושא שעות נוספות.

 

ייבוא כספומט ביטקוין
ייבוא הכספומט ארצה הוא איננו תהליך מסובך, ישנם חברות רבות במוכרות את הכספומטים ובעזרת הוראות קלות לשימוש אפשר להתחיל בפתיחת כספומט ביטקוין.
העבודה האמיתית היא רישום העסק מול הרשויות השונות.
הפעלת הכספומט מחייבת פתיחה של תיק נש”מ, ופתיחה של חברה מסודרת מה שכולל בתוכו את כל האישורים הרלוונטיים.
פתיחת תיק מע”מ, פתיחת חברה בע”מ, אישור ממשרד האוצר ועוד…
תהליך רישום העסק אינו תהליך ידידותי ועזרה מבעלי מקצוע בתחום תוכל למנוע הרבה כאבי ראש ולחסוך זמן יקר.

 

ליווי משפטי לפתיחת כספומט
אחרי שהבנו מהו כספומט ביטקוין איך להרוויח ממנו ואיך לייבא אותו ארצה.
צריך להבין את הדבר החשוב ביותר – בחירת עו”ד לליווי התפעול של הכספומט.
כפי שציינו במאמר פתיחת חברת חלפנות למטבעות דיגיטליים מצריך אישורים רבים מגופים שונים בישראל, והצורך בעורך דין שמתמחה בתחום היא הכרחית.
עו”ד לביטקוין יחסוך זמן בתהליך הרישום מול הרשויות וייעץ למנהלי החברה באיזו אסטרטגיה לפעול ומהי הדרך החוקית והנכונה ביותר לפתוח חברת חלפנות.
כפי שאתם בוחרים עו”ד עם התמחות בחוזים בשביל שיכתוב עבורכם חוזה, כך כדאי שתבחרו עורך דין למטבעות דיגיטליים בשביל שילווה אתכם בתהליך פתיחת כספומט.

 

באתר ביט-דין, ישנם מספר עורכי דין שחיים ונושמים את עולם הקריפטו ובוודאי כדאי לבצע איתם שיחת ייעוץ ראשונית לפני תחילת התהליך.

2018-03-25T12:50:56+00:00